Každá jsme jiná, ale spojuje nás pohyb a zdravý žívotní styl. Lenka a Bára. Jsme holky ve formě.

Pages

Search This Blog

čtvrtek 25. července 2013

Singltrek pod Smrkem


Pokud rádi jezdíte na kole, víkendy jsou ideální pro cyklovýlety. Je spousta možností kam vyrazit. Můžete jet na výlet v okolí vašeho bydliště, můžete také využít městskou hromadnou dopravu či dokonce vlak. Pro ty, kteří chtějí vyzkoušet trochu něco jiného, mám zajímavý tip – Singltrek pod Smrkem.

Nové město pod Smrkem je necelé 2 hodiny od Prahy. Cesta je příjemná – až do Liberce jedete po dálnici a zbytek cesty po silnicích I. třídy. Jakmile přijedete do Nového Města odbočíte za náměstím do leva a rovně 300 m na placené parkoviště. Celodenní stání je za 50,- Kč.

Od parkoviště musíte popojet pár metrů k informačnímu centru, kde si vyzvednete mapku. V současné době jsou nabízeny upravené trasy v délce 80 km. Vhodnou trasu si tu najde každý, od začátečníků až po zkušené terénní cyklisty. Náročnost tras je vyjádřena barvami stejně jak to známe u sjezdovek: modrá – jednoduchá, červená – středně náročná, černá – náročná. Všechny trasy jsou jednosměrné, nemůže se vám tedy stát, že potkáte cyklistu jedoucího proti vám. Cesty jsou úzké, ale bezpečné, není se tedy čeho bát. U informačního centra se nachází restaurace, toalety a dokonce i sprchy.

Pokud rádi jezdíte na kole a nevíte kam vyrazit, vřele doporučuji!
Žádné komentáře:

Okomentovat

Copyright @ Holky ve formě. Blog Design by KotrynaBassDesign