Každá jsme jiná, ale spojuje nás pohyb a zdravý žívotní styl. Lenka a Bára. Jsme holky ve formě.

Pages

Search This Blog

neděle 15. července 2018

#Sledujcojim 2.týden


Letí to, je neděle večer a sepisuji shrnutí 2.týdne naší společné food challenge s Lu Gregorovou. Zamýšlela jsem se nad tím, co vlastně o celém týdnu budu psát, prototože moje jídelní morálka byla dost hrozná a nějaká pravidla a surovina týdne?! Kdepak Báro, tenhle týden se nemáš čím chlubit. Ale i to je život, ne vždy jde vše podle představ a je potřeba si to umět přiznat.


V pondělí jsem byla ještě plná elánu a těšila se, jak vymyslím nějaká super jídla ze špenátu. K pozdnímu obědu jsem si připravila tento super talíř, kde byl podklad špenát s rukolou. Další den jsem odlétala na 4 dny na služební cestu do Barcelony a netušila jsem, jaký to tam bude s jídlem boj.
V úterý jsem si jídlo ještě mohla až do večeře sama ovlivnit, takže jsem si vzala snídani do letadla v krabičce a pozdní oběd jsem dojídala z krabičky na hotelovém pokoji. Přijde mi to vždycky úsměvné, sedím v krásném hotelu v centru Barcelony a jím plastovým příborem salát z Prahy :)!  Večer jsme měli jako teambuilding společně vaření a dělali jsme španělské Tapas. Z předkrmů jsem si vždycky vybrala co můžu jíst, ale špenát nikde nebyl. No a hlavní jídlo byl výběr masa a ryb, takže jsem ochutnala nabídku místního moře.

Hotelové snídaně byly úžasné, vaječná omeleta, uzený losos, zelenina, trocha ořechů a výborná černá káva. Oběd jsme měli na terase hotelu a byl to mix španělských specialit, byla jsme zase za rejpala a vybírala si, co zapadá do mých Whole30 zásad, ale když jsem zjistila, že tam nic není, tak jsem ''porušila'' pravidla a dala si humus a rajčatovou směs z bruschet. 

Večeře byla ve fotbalovém duchu, byli  jsme v klasickém pivním podniku, kde jsme hltali fotbalový zápas Anglie vs. Chorvatsko a před sebou měli španělské talíře. Jamon - španělská šunka nikdy nezklame, zeleninu jsem taky vždycky ulovila, takže jsem s večeří neměla problém.

Další dny se nesly v podobném duchu, snídaně dle mého výběrů a Whole30 pravidel, u obědů a večeří jsem se snažila o výběr jídel, co nejvíce v souladu s Whole30.

Víkend už byl v mé režii, hezky v klidu doma a konečně přišla řada i na špenát. Když jsem přijela v pátek domů, Honza pro mě uvařil večeři (to čerstvé manželství má své výhody :)) a to batáty se špenátem, zeleninou a ořechy. Bylo to přesně to, co jsem potřebovala - jednoduché + chutné jídlo.


V neděli jsme se byli dopoledne proběhnout a k obědu jsme si udělali náš oblíbený power talíř - špenát, avokádo, rajče, okurka, sušené rajče, španělská šunka a pekanové ořechy. Odpoledne nás čekala narozeninová oslava neteře spojená s grilováním a tak jsme si dali výborně naložené maso.


Týden to byl nabitý, služební cesta do Barcelony, víkendová oslava narozenin, jídlo z krabiček na cestách, ale ten příští nebude o nic klidnější. Čeká mě další služební cesta tentokrát do Holandska a pak odjezd na rodinnou dovolenou do Harachova.

Nebudu lhát, když jsem se rozmýšlela nad surovinou týdne, tak jsem se snažila takticky zvolit něco s čím nebudu mít na služební cestě a nadcházející dovolené problém. 

Mým černým surovinovým koněm na 3.týden food challenge je moje oblíbené avokádo.

Tak co Lu, hecneme to a uděláme si avokádové orgie :)?


2 komentáře:

  1. Já jsem velký fanda batátů, úplně na všechny způsoby ! ♥

    FIT MADDIE

    OdpovědětVymazat
  2. Batáty jsou super, jednoduché na úpravu! Taky jsem si je oblíbila, jen si musím dávat pozor, aby mě to nerozjelo chutě...když jih jím hodně, tak mě pak honí mlsná :) Máš něajaký tipna recept?

    OdpovědětVymazat

Copyright @ Holky ve formě. Blog Design by KotrynaBassDesign