Každá jsme jiná, ale spojuje nás pohyb a zdravý žívotní styl. Lenka a Bára. Jsme holky ve formě.

Pages

Search This Blog

sobota 18. února 2017

Whole 30- Třicetidenní restart

Je to už delší dobu, co mě zaujal výživový program s názvem Whole30. Ani už si přesně nepamatuji, kde jsem na něj narazila, pravděpodobně někde na internetu nebo na Facebooku. Zajimavá věc je, že mě to tehdy zaujalo i přesto, že jsem v tu dobu byla striktní vegeratirán a částečně vegan. Koupila jsem si o programu dokonce 2 knížky a přečetla je v podstatě najednou. Stále jsem ale nebyla rozhodnutá a dostatečně odhodlaná do toho jít. 


Koncem léta jsem si zašla na testy intolerance potravin a ty mě ještě vice nahlodaly. Vyšlo mi, že bych ideálně měla jíst maso, ryby, zeleninu, vejce, ořechy a omezeně ovoce. Pro vegetariána celkem podpásovka a chce to chvíli čas, než se člověk rozhodne, co dál a jak k výsledkům bude přistupovat. 

Koupila jsem si další knihu, která obsahuje i recepty, nákupní seznam a podrobnější popis celých 30 dní, co vás čeká a nemine. Začala jsem si kupovat bio šunku, uzeného lososa a tuňáka, na pravidelné pojídání masa se ještě necítím, nebo si to spíše namlouvám.
Co je a není povoleno v rámcí třicetidenního programu Whole30 najdete podrobně popsáno na oficiálních webových stránkách.

Ve zktratce jíte pouze: maso, ryby, vejce, zeleninu, ovoce, ořechy, povoleno je přepuštěnné máslo ghí a dobrá zpráva je, že můžete černou kávu J !

Zní to děsivě? Na první pohled možná ano, ale ve skuteřnosti je tolik možností co jíst, a jak jídlo kombinovat, že to během zmíněných 30ti dní ani nestačíte vyzkoušet.


Díky brouzdání na internetu a hledání informací jsem narazila na webové stránky Paleo Zdravě a Julii Zákosteleckou, která je známou výživovou specialistkou.
Stránky se mi moc líbily, Julie mi byla sympatická a její přístup se mi zamlouval, tak jsem is řekla, že by bylo skvělé udělat rozhovor.
Podařilo se nám to nakonec pouze na dálku, jsem Julii vděčná za její čas a díky ní, jsem odhodlaná do toho jít a zahájít svou Paleo cestu programem Whole30.

Rozhovor najdete už během pár dní na našem blogu!


Nerada se do nových věcí pouštím sama a mám ráda kolem sebe lidi, kteří mě motivují, proto se do toho chci pustit společně s vámi!

Souhlasíte? Půjdete do toho se mnou? Je to ‘’jen’’ 30 dní!

Napiště mi do komentářů, kdo to se mnou aspoň zkusíte, za to nic nedáte a buďme si vzájemnou podporou!

Chtěla bych začít co nejdříve, ideálně příští týden až dojím zásoby v lednici :)!

Na instagramu a Facebooku budu postovat fotky jídel během zmíněných 30ti dní a bude skvělé když se přidáte a budete fotky tayk sdílet.

Nezapomeňte přidat #whole30holkyveforme !

Budu se těšit na co nejvíce komentářů a nezapomeňte že, Holky ve Formě přece musí držet při sobě J!


2 komentáře:

 1. Ahojky,
  no já bych se ráda přidala, ale nemám ani načteno, takže moc nevím o co go :( tedy přesně, zhruba bych asi věděla, takže jdu studovat a v neděli je myslím novoluní, takže by se to asi i hodilo :)
  Jsem zvědavá a těším se
  Jarmi

  OdpovědětVymazat
 2. Jarmilo, můžeš se přidat dnes, zítra, za týden...není to časově omezené :)! Spíš jde o to, abychom se navzájem podpořily a sdílely vzájemně zkušenosti, rady a tipy. Dej vědět, pokud bys měla k WHole30 nějaké dotazy. Mám doma knížku, tak snad ti budu schopná dát odpověď :)!

  OdpovědětVymazat

Copyright @ Holky ve formě. Blog Design by KotrynaBassDesign