Každá jsme jiná, ale spojuje nás pohyb a zdravý žívotní styl. Lenka a Bára. Jsme holky ve formě.

Pages

Search This Blog

pondělí 29. února 2016

Sugar free challenge: 4. týden


Dnešním dnem jsem zahájila 4. týden Sugar free výzvy. Inspirací mi je kniha od Sarah Wilson Sladký život bez cukru a díky této knize jsem se pustila do 8 týdenního očistného programu.

Ze začátku jsem byla natěšená, nabitá energií, jak to bude báječné, nové a dobrodružné. Při dnešním pohledu z okna, ubíjející chuti na sladké a celkovou únavou už mi tak do smíchu nebylo.

A přesně o tom píše i Sarah, co máme čekat ve 4 týdnu výzvy- pochybnosti, pokles energie, euforie, chuť dát si čokoládu a se vším zkoncovat.

Ulevilo se mi, nejsem divná, slabá, nemám slabou vůli, je to přirozený průběh očisty. Nic to ale nemění na tom, že bych snědla čokoládu i s obalem, nalila do sebe slaďoučký džus a dala si ovocné knedlíky s borůvkama.

Ale já jsem tvrďák a nedám se! Nádech, výdech, napít se vody a jede se dál.V tomto týdnu mě nečekají žadné nové zákazy a větší změny, platí nastavení z 3 týdne. Důležité nyní je , aby to ustála hlava a překlenula se doba, kdy člověk začíná o všem pochybovat.

Sarah upozorňuje i na to, že se můžeme setkat s negativní reakcí okolí a snahou nás přemluvit k porušení pravidel.

Nesmíme se nechat svést na špatnou cestu a držet se svých zásad. Ať si každý myslí co chce, je to naše zdraví, naše challenege a naše utrpení.

Měli bychom si připravit stručnou odpověď na to až se nás desáty člověk bude ptát proč se takhle trápíme, že v ovoci přeci není cukr a že ta bábovka je zdravá.

Buďme tvrdí, přímí a nedělejme ústupky. Ti kdo nás mají rádi, nás podpoří a pomohou nám překlenout špatné nálady.

Měli bychom se více zaměřit na etikety a naučit se rychle vyčíst, kolik lžiček cukru daná potravina obsahuje.

Denní povolený příjem je: 5-6 lžiček cukru denně, což jsou například dvě malé porce ovoce.Jak nejrychleji zjistit obsah cukru?

Najděte si položku cukry.

Toto číslo vydělme 4,2 nebo 4 ať se to lépe počítá a vyjde vám počet lžiček.

U mléčných výrobků musíme odečíst 11g na každý hrnek nebo 4,7 na 100 g.

Obsah cukru v ovoci není jednoduchý výpočet, ale aspoň pro představu.

Jablko-4-5 lžiček cukru, banán 4 lžičky

Hrst sušených datlí nebo rozinek-5-7 lžiček.

Už víme, jak si počet lžiček v potravinách vypočítat, teď to jen začít dělat….

Pro zlepšení nálady si můžete udělat cuketový cheesecake viz recept níže.

Zatněme zuby a vydržme!

Už jsme skoro v polovině a věřte tomu, že vám vaše tělo poděkuje.

Cuketový cheesecake:


Suroviny:
kokosový olej na vymazání
2-3 velké cukety
400g ricotty (vegan creamy cheese)
3/4 hrnku strouhaného sýra (vegan sýr)
2 najemno nasekané cibulky
1/4 hrnku nasekaného kopru
2 rozšlehaná vejce
1/3 rozdrobené fety

Postup:
Troubu předehřejeme na 160 stupňů a plech vymažeme kokosovým olejem.
Cuketu oloupeme a nastrouháme. Poté smícháme se solí a necháme chvíli odležet. Mezitím smícháme ricottu, strouhaný sýr, cibulku, kopr a do směsi přidáme vejce a strouhanou cuketu.
Vzniklé těsto nalijeme do pekáče a pečeme asi 60 minut. Poté ho posypeme rozdrobenou fetou a pečeme dalších 25 minut dokud se sýr neroztaví. Ideální je koláč servírovat v pokojové teplotě. 
2 komentáře:

  1. Nejím cukr ani potraviny obsahující jednoduché cukry a bílou mouku od 7. prosince. Ale je to ze zdravotních důvodů. Peču celozrnné pečivo, dělám si jáhlové knedlíky, celozrnné palačinky,...Teď se dívám, že píšu do "Holky ve formě". To je asi špatně, nejsem holka a ani moc ve formě. Nic moc s tím nenadělám,o formu se budu snažit.

    OdpovědětVymazat
  2. Moc držím palce, já končím 2. týden a chutě mám strašný, ale pravda je, že den bez sladkého (alespoň musli nebo proteinová tyčinka) v podstatě neexistoval....i to byl důvod, proč jsem do Výzvy šla. Strašně mi chybí banány, Cola Zero a úplně nejvíc Frappuccino ze Starbucks, to byla moje totální závislost alespoň jednou týdně (včera jsem se 2x vracela z podzemním garáží abych pak nasedla do auta a odjela bez něj :-D ). Akorát se mi při ranním běhu vůbec nechtějí točit nohy, mám pocit, že jsou ze železa. Běháte ráno nalačno? Pevně doufám, že se mi podaří vydržet a oběma nám držím palce ;-). Jsem zvědavá, co přinesou dny další..... Pevnou vůli a rychlé nožky ....Míša

    OdpovědětVymazat

Copyright @ Holky ve formě. Blog Design by KotrynaBassDesign