Každá jsme jiná, ale spojuje nás pohyb a zdravý žívotní styl. Lenka a Bára. Jsme holky ve formě.

Pages

Search This Blog

neděle 14. února 2016

Sugar Free Challenge: 2. týden


První týden detoxikačního programu je za mnou a musím říci, že na to, že to byl první týden, mi i drobná omezení dala zabrat.

Cílem bylo vyřadit pečivo z bílé mouky a nahradit bezlepkovým pečivem, omezit sladila - med a agáve sirup, zařadit co nejvíce slaných snídaní a zavést slané odpolední svačiny.

Jak to dopadlo?

Do středy jsem šlapala jak hodinky, ráno slaná snídaně většinou v podobě bezlepkového chleba s avokádem a slunečnicovými semínky, oběd salát, odpolední svačina zelenina s tofu, nebo šmakoun a večer opět salát, nebo nějaká zelenina. Odpoledne jsem mívala chuť na sladké, ale překonala jsem to a slaná svačina mě uspokojila. Na slanou snídani jsem si zvykla rychle, zasytí mě na delší dobu a celkově se pak cítím vice nabitá energií.

Kámen úrazu přišel, když jsem odjela na 3 dny na hory a nedělní Valentýnská večeře. Když to shrnu, tak mými hříchy byly: 2 banány, 1 krajíc chleba, 1 bezlepkový Flapjack, domácí celozrná bulka a 2 dcl růžového vína.

Domácí granola dle receptu od Sarah


Na druhou stranu jsem lyžovala jak o život, běhala a byla na kruháči, takže to zas tak velké hříchy nejsou :)!

V očích Sarah a její očisty to ale hřích je, tak se v druhém týdnu polepším a žádné celozrnné bulky nebudou a hotovo :)!

A co mě v druhém týdnu čeká?

Hlavním cílem je nahradit veškerý cukr tukem a bílkovinami. Idáelně tedy zvolit sýry, ořechy, kokos, avokádo a semínka.
Výhodou tuků a bílkovin je, že na dlouho zasytí a nedá se jich najednou sníst velké množství. Když bude chuť na sladké, řešením je si vzít hrst ořechů, kousek tempehu, tofu a přebít tu chuť na sladké, která je pouze v hlavě.  Musím si pořídit kvalitní olivový či dýňový olej a nakoupit zásobu avokáda.
V mém případě to není  úplně jednoduché se sýry a mléčnými výrobky, občas si dám kvalitní  kozí sýr, ale jinak si kupuji veganské sýry a soja jogurty.


Sarah doporučuje na 2. týden tyto recepty:

Sýrové sušenky:

Suroviny:
- 1/2 hrnku mandlové mouky
- 3 vejce
- 4 lžíce másla
- 2 hrnku strouhaného sýra
- cherry rajčátka
- sůl, pepř, koření

Postup:

Všechny ingredience smícháme do mazlavého těsta. Na plech pokládáme kuličky ze kterých pak uděláme placky cca 1cm tlusté. Pečeme na 180 stupňů přibližně 15 minut.

Naklíčené ořechy s kurkumou:
Suroviny:

- 2 hrnky vlašských ořechů
- 2 hrnky mandlí
- 1 lžička koriandru
- 1 lžička mletéh kmínu
- 1 lžička kurkumy

Postup:

Ořechy smícháme s kořením a necháme usušit v troubě.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Copyright @ Holky ve formě. Blog Design by KotrynaBassDesign