Každá jsme jiná, ale spojuje nás pohyb a zdravý žívotní styl. Lenka a Bára. Jsme holky ve formě.

Pages

Search This Blog

pátek 1. ledna 2016

Novoroční předsevzetí


Každý rok stejná písnička? Ano to je….
Je to jen pár hodin, co jsme zahájili Nový rok 2016. Každý jsme oslavovali po svém, někdo doma, někdo v hospodách a restauracích, někdo vyrazil za exotikou a horalové vyrazili na hory.
Ráno, tedy spíše v poledne či odpoledne jsme celí rozlámání vylezli z postele, bolehlav, žaludek na vodě a tělo s námi moc nespolupracuje. Po lehkém jídle a litrech vody se začínáme vzpamatovávat a všechno nám to dochází, je tu Nový rok a chtělo by toho využít a udělat ve svých životech nějaké změny.
A pak to přijde, začínáme bilancovat…možná máme někde schované sepsané předsevzetí z předešlého roku a zjišťujeme že je to celkem bída, že jsme toho vlastně moc nedodrželi…. Nálada je pochmurná a místo toho, abychom si užívali první den nového roku, jsme naprdění, kyselí a nejradši bychome byli zalezlí v černém igelitovém pytli někde v podzemí.


Loni jsem sepsala pro mě a Honzu předsevzetí na papír a dala ho na lednici. Papír měl tři části, má předsevzetí, Honzova a naše společná, no a jak si myslíte že to dopadlo? Na čele lednice to vydrželo chvíli, pak se papír přesunul na bok lednice a časem bylo vše překryto pohledy, diplomy a reklamními letáky. Narazila jsem na to vždycky když jsem umývala lednici, prvních pár týdnů jsem se zděsila a honem rychle začala vymýšlet, jak se do všeho pustím, po pár měsících jsem se nad tím jen zasmála a schovala to zase zpět pod horu letáku na bok lednice.


Letos jsem si řekla, že to udělám jinak, lépe a efektivněji. Sepíšu si vše, co se mi za tento rok povedlo, v práci, ve sportu, v osobním životě, ve vztahu k rodině a k přátelům. Poté si ke každé věci napíšu 1-2 věci, co udělám ještě lépe, více či častěji. Nemá smysl dávat si předsevzetí, že budu chodit pravidelně plavat a na jógu, když je mi v bazénu zima a jóga mě nebaví. Radši se zlepším v běhání, budu na kruháčích víc makat a zlepším svůj maratonský čas.
V práci je to fajn, moc mě to baví, chodím do ní ráda, ale některé věci nemůžete přímo ovlivnit, ale můžete pracovat sami na sobě. Sepsala jsem si 3 nejsilnější a nejslabší stránky, které se vztahují k práci a budu se jim soustavně věnovat. Silné stránky budu udržovat silnými a slabší pozvednu na průměrné a časem na stránky silnější.


Osobní život a udržování vztahu s rodinou a přáteli by mělo být automatické, ale v dnešní uhoněné době, je také potřeba plánovat. To, že se budu s rodinou a přáteli vídat je sice hezký plán, ale není konkrétní. Zavedla jsem tedy, že každou 1. neděli v měsíci zajdeme na společnou snídani s rodiči, bráchou a jeho rodinou někam  do města do příjemné kavárny.
Druhý pátek v měsíci zase bude patřit  kamarádkám a party alá Sex ve městě jako za starých vysokoškolských časů. S Honzou vyrazíme alespoň jednou za 3 měsíce na relax víkend a zajdeme 1 za měsíc do kina nebo divadla a každý měsíc půjdu k babi a dědovi na oběd.


Předsevzetí tipu budu krásná, dokonalá, zábavná, vždy upravená a nejlepší jsem už dávno vzdala. Za prvé, je to nereálné a za druhé, copak by chtěl Honza žít s paní dokonalou? Nechtěl a já jsem za to ráda a svých nedostatků si vážím a mám je ráda. Dělají mne jedinečnou a hlavně mne dělají tím kým jsem, tedy Bárou Nekolovou.
Přeji vám všech báječný rok 2016, buďte pozitivní, usmívejte se, věřte si a makejte na sobě a hlavně, buďte sami sebou protože takoví jste nejlepší!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Copyright @ Holky ve formě. Blog Design by KotrynaBassDesign