Pages

Search This Blog

Blog o běhání, tréninku, posilování, cvičení a sportu obecně. Patří sem ale i oblečení naší oblíbené sportovní značky Nike. Ke sportu patří i jídlo, takže se dozvíte i o tom jaká má být zdravá výživa. Běžecký trénink, běžecké boty, posilování, recepty.

pátek 17. července 2015

Banánové osvěženíBydlet v podkroví je roztomilé, ale v létě zažívám občas muka. Nemít větrák, tak ty vedra asi nepřežiju. Tak si hledám různé způsoby, jak se ochladit a udělat si pobyt doma příjemnější. Zalistovala jsem takhle jednou v kuchařce Jamieho Olivera 30 minut v kuchyni, kterou jsem dostala k Vánocům a našla recept na banánovou zmrzlinu. Zkuste si jí taky udělat a osvěžit se v nadcházejících víkendových pařácích.
Je to celkem jednoduché. Moc ingrediencí nepotřebujete. Stačí vám jen:

  • 6 banánů
  • 250 g jogurtu
  • 1 polévková lžíce medu
  • sušený kokos

Banány oloupejte a nakrájejte na plátky. Jamie doporučuje ještě alespoň 6 hodin předem nechat banány v mrazáku. Já jsem na to neměla čas, zmrazila jsem až hotovou zmrzlinu a taky to bylo dobrý. 
Banány, jogurt a med umixujte dohladka v mixéru. Já jsem pak naplnila směsí malé kelímky a na povrchu posypala strouhaným kokosem. Chvíle v mrazáku a může se podávat.
Jamie teda recept dokončuje tak, že dezertní lžičkou nabere zmrzlinu, celý kopeček v kokosu obalí a vhodí do sklenice. Pak je tedy také na chvíli vloží do mrazáku.

Ať už zvolíte jakýkoliv způsob, přeju vám dobrou chuť! :-)


1 komentář:

  1. Vypadá parádně, mňam!

    http://myway-tofitness.blogspot.cz/

    OdpovědětVymazat

Copyright @ Holky ve formě. Blog Design by KotrynaBassDesign