Každá jsme jiná, ale spojuje nás pohyb a zdravý žívotní styl. Lenka a Bára. Jsme holky ve formě.

Pages

Search This Blog

čtvrtek 20. listopadu 2014

Cibulový čaj na kašel


I holky ve formě občas potrápí nějaký ten kašlík či rýmička. Já se zrovna teď nemůžu nějak zbavit toho prvně jmenovaného. Kašel mi komplikuje nejen den, ale i noc. Asi to taky znáte. Nemůžete usnout, protože vás budí úplné kašlací záchvaty. Dost jsem kvůli tomu omezila i sportovní aktivity, což mě štve asi nejvíc.

Tak rychle rychle se toho zbavit. Stoptussin ani po několika dnech moc nepomáhá, tak se asi obrátím ke starým dobrým babským receptům.

Mamka mi ho vařívá už od dětství. Nikdy mi moc nechutnal. Ale když se do něj přidá med a citron, tak se to dá vypít. Takže jdu nakrájet cibuli, pak jí tak deset minut povařím a nechám chvíli odstát. Kromě medu a citronu se může přidat i zázvor, skořice nebo hřebíček. Kluci v akci dokonce vaří společně s cibulí i kousky jablka, prý to odvar hezky ovoní.

Cibule působí protizánětlivě a čistí průdušky. Obsahuje allicin, látku se silně antibiotickým účinkem. Otrlejší jedinci dokonce konzumují samotnou čerstvě vymačkanou cibulovou šťávu, brrr. Je možné vyrobit i cibulový sirup, když necháte kostičky cibule namočené v medu a cibule pak pustí šťávu.


Já se zatím spokojím s tím „čajem“. To by bylo, abych se z toho nedostala. A jestli to nezabere, tak už na to ale fakt kašlu J.

3 komentáře:

 1. Škoda že jsem na tento článek nenarazila, když jsem byla nemocná ! Taky nesnáším nachlazení, obzvlášť, když se to dostane do stádia, kdy nemůžu ani sportovat :-( Pět dní jsem strávila v posteli a stačilo ! :) Jinak moc pěkný blog :)
  http://lucyshealthylifestyle.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 2. Lucko, děkujeme. Přesně jsi to vystihla. Tak přejeme do nového roku hlavně hodně zdraví :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Já se zrovna z kašle dostala. Ale že to trvalo. Taky mě mrzí, že jsem to nečetla dřív. Používala jsem Hedelix s.a: http://www.videolekarna.cz/videoporadna/?otazka=82. Tak nakonec to zafungovalo. Příště zkusím Tvůj recept s cibulí. To jsem ještě neslyšela. Vlastně doufám, že ho spíš nebudu potřebovat. :-)

  OdpovědětVymazat

Copyright @ Holky ve formě. Blog Design by KotrynaBassDesign