Každá jsme jiná, ale spojuje nás pohyb a zdravý žívotní styl. Lenka a Bára. Jsme holky ve formě.

Pages

Search This Blog

pátek 22. srpna 2014

Běžecký parťák


Ve dvou se to lépe táhne, to už vím. Zjistila jsem, že ve  dvou se i lépe běhá ☺! S přítelem jsme se hledali, až jsme se našli. Jsme oba vášniví běžci a kdykoliv můžeme, tak běháme. Společné běhání je super, ale čeho je moc, toho je příliš. Proto si rádi zaběháme i každý sám. Vřele doporučuji nejméně jednou týdně praktikovat ☺! Doma jsem pak milá usměvavá a dokonce i uvařím! Běh má opravdu jen a jen blahodárné účinky nejen na tělo, ale především na vaší mysl.


Ale i když jdu běhat sama, jednoho běžeckého parťáka se nevzdám. Je to sporttester. Motivuje mě a hecuje k lepším běžeckým výkonům. Již několik let používám Nike+ Sportwatch v kombinaci s hrudním pásem od Polaru. Hodinky Sportwatch nejen hezky vypadají, ale umožňují hobby běžci sledovat vše, co je pro něj v průběhu běžeckého tréninku důležité.

Vše si nastavíte přímo na míru. Výšku, váhu, věk, km nebo míle, datum a čas. Na displeji se vám ukazuje jedna z hodnot jako hlavní a ostatní si přepínáte. Já osobně na displaji upřednostňuji vzdálenost v km nebo aktuální tempo tzv. pace. Zbytek informací jako jsou hodiny, uběhnutý čas, průměrné tempo a kalorie si přepínám dle potřeby.

Nike+ Sportwatch mají zabudovanou GPS, takže po doběhnutí vidíte mapu vaší trasy. Běhy můžete sdílet prostřednictvím Nike+ running aplikace, kterou si stáhnete na: www.nikerunning.com. Vytvoříte si svůj profil a můžete sdílet své běžecké úspěchy se svými přáteli prostřednictvím Facebooku, Twiteru a dalších sociálních sítí.

Před nedávnem jsem se rozhodla, že se do běhání ponořím ještě víc. Našla jsem si profesionálního běžeckého trénera a domluvila jsem se na spolupráci. Trenér mi vytvořil tréninkový plán, který vychází z výsledků zátěžových testů. Je založen nejen na souvislých bězích, ale také na intervalech spojených se stopováním času a doby přestávek. Takhle jsem narazila na první nedostatek Sportwatchů a začala přemýšlet o koupi nového sporttestru určenému již pokročilejším běžcům. Dlouho jsem brouzdala po internetu, pročítala diskuse a hledala tu nejvhodnější variantu pro mé tréninky. Nakonec zvítězila značka Garmin.

Vybrala jsem si model Garmin Forerunner 220 HR Premium White, který mě zaujal nejen funkcemi, referencemi, ale také barvou☺.Objednala jsem si ho prostřednictvím eshopu a dnes mi můj nový parťak přišel do práce ☺! Otestuji a dám vědět!

Co vy holky, jaké máte zkušenosti se sporttestry? Máte nějaký osvědčený, nebo běháte raději podle pocitu?

3 komentáře:

  1. Takže si do toho trénera šla? :) Hodinky závidím! Ja mam Garminy 210, ale už mám tiež cukanie ich vymeniť za novší model! :D

    OdpovědětVymazat
  2. Já mám Garminy FR110. Vzhledem k tomu, že se mnou sportují už čtvrtým rokem téměř denně, jsou už trochu zašlé, ale mám je ráda, jsou zároveň mým talismanem.

    OdpovědětVymazat
  3. Nakonec jsem do toho šla a poprosila trenéra o tréninkový plán. Uvidíme, jak to půjde, jetsli to časově půjde skloubit s prací a zbyde čas na osobní život. Na svůj nový přírůstek jsme zvědavá, s Garminy nemám zkušenost, ale věřím že si je velmi rychle oblíbím :)!

    OdpovědětVymazat

Copyright @ Holky ve formě. Blog Design by KotrynaBassDesign