Každá jsme jiná, ale spojuje nás pohyb a zdravý žívotní styl. Lenka a Bára. Jsme holky ve formě.

Pages

Search This Blog

pondělí 25. listopadu 2013

Slovník lekcí ve fitness centrech: Fitbox


V dnešní době jsou rozvrhy fitness center slovníkem cizích slov a málokdo se v těch všech cizích názvech vyzná a už vůbec si nedokáže představit, co ho na hodině vlastně čeká. I já mívám někdy problém rozluštit, co se pod názvem lekce bude ukrývat za cvičení a to se o cvičení zajímám. Jak si pak má poradit člověk, který se odhodlal jít po delší době cvičit?


Rozhodla jsem se tedy každý týden napsat krátký článek o zajímavé lekci ve fitness centru, přiložit odkazy na fitness centra, kde se daná lekce cvičí a přidat i zpětnou vazbu.

Pro dnešek jsem si vybrala můj oblíbený Fitbox. Z názvů je patrné, že se jedná o lekci vycházející z bojového umění, konkrétně boxu

Co ale znamená spojení slov Fit a box?

Zjednodušeně řečeno kondiční cvičení díky prvkům z boxu. Co vás ale na lekci konkrétně čeká?
Lekce bývá z pravidla dlouhá 55-60 minut. Zařadila bych ji mezi lekce střední náročnosti. Přeci jen, člověk si dá do těla a pro někoho, kdo se rok nehýbal, není tato lekce nejvhodnější. V průběhu cvičení nebudete boxovat do vzduchu, ale do totemu. Je to mnohem zábavnější a efektivnější mít konkrétní cíl, než boxovat naprázdno do vzduchu. Obzvláště ideální je to v případě, že jdete naštvaní z práce, šéfův obličej na totemu je myslím dost motivujícím terčem. :-)

Na lekci si vezměte sportovní oblečení: tílko, lepší jsou upnuté legíny, než volné kalhoty. Budete kopat do totemu a dlouhé kalhoty k tomu nejsou úplně vhodné. Dále si zabalte sportovní boty, ručník, pití a vhodné je přibalit i bandáže. V některých fitness centrech jsou k zapůjčení, ale jen si představte kolik lidí v nich už boxovalo. Pokud chcete chodit na fitbox častěji, je rozhodně lepší koupit si bandáže vlastní. 

Bandáže nejsou povinné, ale ochrání vám klouby a můžete do totemu dávat pořádné rány bez obav.

Lekce se skládá většinou ze 4 částí


• Úvodní zahřátí bývá maximálně 15 minut. Čekají vás různé formy poskoků, stínování úderů a také mobilizace kloubů a protažení. 

• Totem se využívá až v hlavní části, která trvá přibližně 20-30 minut. Můžete se těšit na základní údery a kopy do totemu, kombinace úderů a kopů prokládané dynamickými poskoky. Někdy instruktoři zařazují krátké posilovací přestávky na dolní končetiny nebo kliky. 

• Po hlavní části zbývá ještě několik minut na posilování. Posilují se hlavně břišní svaly, může být proloženo cviky na paže, záda a střed těla. 

• Na závěr hodiny si protáhnete namožené tělo a můžete si gratulovat. Hodinu fitboxu máte za sebou!

Fitbox se cvičí v řadě fitness center, zde přináším několik odkazů:

Praha
Brno

Žádné komentáře:

Okomentovat

Copyright @ Holky ve formě. Blog Design by KotrynaBassDesign