Každá jsme jiná, ale spojuje nás pohyb a zdravý žívotní styl. Lenka a Bára. Jsme holky ve formě.

Pages

Search This Blog

úterý 26. listopadu 2013

Dentální hygiena

Dlouho mi dentální hygiena nic neříkala. Chodím pravidelně k zubaři a ne úplně ráda, tak proč se stresovat ještě další návštěvou obdobného zařízení? Před časem jsem se potkala s kamarádkou, která dělá dentální hygienistku a po 15 minutové přednášce, proč bych na dentální hygienu měla zajít, jsem se odhodlala a objednala se.

Ve dveřích mě uvítala milá hyperaktivní sestřička s úsměvem na rtech. Hned mě usadila a dala k vyplnění dotazník týkající se zdravotního stavu a všeobecných informací. Po vyplnění dotazníku jsem měla konečně možnost se kolem sebe rozhlédnout. Čekárna byla krásně vytapetovaná barevnými tapetami, útulný gauč, příjemná ne moc hlasitá hudba a nechybělo ani pár zarámovaných plakátů s obrázky zubů. Po chvíli si pro mne přišla slečna dentální hygienistka a šly jsme do ordinace.

Překvapilo mne a zároveň i vyděsilo, že ordinace vypadala úplně stejně jako ordinace u zubaře. Slečna mne uklidnila, řekla mi pár slov úvodem a usadila mne na křeslo. Úvodem zkontrolovala, jak na tom jsou mé zuby a zmínila, že tam vidí počínající kaz a připojila dotaz, kdy jsem byla naposledy u zubaře. Naštěstí jsem byla objednaná na zubní prohlídku za tři týdny, takže se mám na co těšit. 

Poté přišlo na řadu první čištění a to ultrazvukem. Předem jsem byla upozorněna, že to není zrovna příjemné a chvílemi to může i bolet. Otevřela jsem pusu zavřela oči, nadechla se a kývla, že můžeme začít. Prvních pár zubů jsme si zvykala na zvláštní pocit. Nejde říci, že by to bolelo, cítila jsem tlak a občas menší bolest, ale dá se to vydržet. Po důsledném vypláchnutí přišlo na řadu čištění pískem, to už bylo o něco příjemnější. Písek měl nasládlou chuť a trochu štípal, ale opět nic strašného. Ještě že jsem měla brýle, tváře jsem měla celé od písku. :) Na závěr přišlo na řadu čištění mezizubních prostor. Nejsem zrovna poctivá, také to slečna hygienistka poznala a pokárala mne, že bych toto čištění měla provádět každý den. Za odměnu jsme dostala dvě malé zubní pasty, kartáček a ústní vodu.
Tato návštěva mne utvrdila v tom, že to není jen móda chodit na dentální hygienu, ale důležitá součást péče o své zuby. Pokud někdo stále váháte, nemějte strach a určitě se objednejte. Pocit zdravých, hladkých, bílých zubů je k nezaplacení.

2 komentáře:

  1. Taky jsem mela k dentalni hygiene negativni pristup, ale pak me překvapilo, jak mila byla sestricka, vubec me to nebolelo a pak jsem se citila uplne.. Uplne jinak:D

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ahoj Ivano, moje slova :) jsem ted na svoje zuby pyšná a na dentání hygienu budu chodit pravidelně a ráda :)!

      Vymazat

Copyright @ Holky ve formě. Blog Design by KotrynaBassDesign