Každá jsme jiná, ale spojuje nás pohyb a zdravý žívotní styl. Lenka a Bára. Jsme holky ve formě.

Pages

Search This Blog

čtvrtek 10. října 2013

Běh s Nike Free Flyknit


Už mám za sebou druhý i třetí tréninkový týden a jsem v polovině čtvrtého. Sice se mi úplně nedaří tréninkový plán přesně dodržovat, ale to snad zase až tolik nevadí. Hlavně, že běhám ne?

Chodím běhat většinou v podvečer na Homolku a směrem na plovárnu Hradiště. Plzeňáci vědí. Potkávám často hodně běžců a musím si vzpomenout na Báry článek o zdravení. Nevím proč, ale tady se běžci moc nezdraví. Alespoň z mé zkušenosti. První “ahoj” jsem slyšela teprve při posledním běhu...

Nejčastěji běhám ve svých růžovkách Nike Pegasus. Jsou jak bačkůrky a krásně tlumí. Ráda běhám na asfaltu a tam jsou opravdu výborné. Ideální pro začátečníky.

Minulý týden jsem ale obula horkou novinku Nike Free Flyknit. Řekla bych “ponožky s podrážkou”. Jejich svršek je opravdu jak ponožka. Je utkaný z pružného vlákna, které se chová jako druhá kůže. Když jsem do boty vlezla překvapilo mě jak jsou pohodlné. Svršek se pevně obemkne kolem chodidla a noha do poty prostě příjemně vpluje. Drážky v podrážce způsobují, že běh se blíží pocitu jako byste běželi na boso. Na tento typ boty by si dokonce měla noha chvíli zvykat. Takže jsem v nich nejprve nějaký ten den pouze chodila než jsem v nich vyrazila na trať.

Taky pěkná barva. No přicházejí krátké dny a při běhu je důležité být vidět a to tyhle boty vedle pohodlí hravě splní :)


Protože jsem zvyklá na své super tlumící Pegasy byla jsem na běh ve freečkách docela zvědavá a přestože mám teď posledních pár běhů pocit, že to nějak dře, běželo se mi v nich opravdu dobře. Asi teď nechám své růžovky nějakou dobu zaslouženě odpočívat a budu běhat “naboso” s Nike Free Flyknit.

3 komentáře:

 1. Ahojky Renato,

  ty barevné vypadají úžasně. Jen si říkám, jestli jsou botky vhodné do tohohle upršeného, podzimního počasí? Asi ne, že?:-/

  Jinak super blog!;-)

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Evelíno, přesně tak – do deště a mokra určitě ne, to by byla škoda. Na to jsou jiný boty :)
  Jinak jsou fakt skvělý a jsou určený na pohyb, jakmile v nich člověk dýl sedí začne cítit jak ho stahují, protože jsou to takový elastický ponožky :)
  Díky za krásnou pochvalu!! :-)

  OdpovědětVymazat

Copyright @ Holky ve formě. Blog Design by KotrynaBassDesign