pondělí 26. srpna 2013

Trailový půlmaraton na Lipně

Rozhodla jsem si zpestřit svůj běžecký srpen a vyrazili jsme s přítelem a jeho bráchou na horský půlmaraton na přehradu Lipno. Závod startoval v sobotu v 15 hodin, vyrazili jsme proto v sobotu ráno. Cesta na Lipno byla celkem pohodová, po necelých třech hodinách jsme byli na místě. Šli jsme se zaregistrovat, nasát závodní atmosféru a okouknout soupeře :-). Po vyzvednutí startovních setů jsme namířili k autu a vydali se ubytovat do přilehlého kempu. Kemp byl pár minut od startu závodu a za celkem příznivou cenu. Postavili jsme stany, dali si předzávodní doping v podobě "homemade" obložených baget a ovoce a oblékli se do závodních outfitů. Před 15 hodinou jsme již stáli před startovní branou, natěšení a zvědaví, co nás čeká. Byl to náš první horský závod a navíc rovnou půlmaraton, takže strach a obavy byly velké.

3...2...1... odstartováno, sportwatche zapnuty a před námi je 21 km. Trasa byla hodně různorodá – roviny, výběhy sjezdovek a kopců, výběh na rozhlednu, technické seběhy, běh v kopcích mezi skalami a kořeny, zkrátka a dobře každý metr běhu byl jiný. Ale to bylo to, co mě na tom závodě nejvíc bavilo. Ale na druhou stranu taky pěkně bolelo :-). Výběhy sjezdovek se střídaly s chůzí, některé pasáže prostě běžet nešlo. Po výběhu na rozhlednu pořadatel hlásil čtvrtá žena a to bylo nové nakopnutí. Najednou jsem měla novou dávku energie, nohy běžely samy a srdce bušilo vzrušením jako o závod a já chtěla běžet, co nejrychleji to jde. Nakonec jsem v cíli dorazila v čase 1 hodina 58 minut. Cíl, doběhnout pod 2 hodiny, byl splněn a obohacen o krásné 4. místo v kategorii žen. Velký dík patří mému příteli, který běžel celou dobu se mnou a v krizových momentech mi byl oporou.

Závod mě tak nadchnul, že jsem se přihlásila na další a to v Říčanech začátkem října. Do října musím potrénovat, abych nebyla bramborová, ale bronzová :-).