Každá jsme jiná, ale spojuje nás pohyb a zdravý žívotní styl. Lenka a Bára. Jsme holky ve formě.

Pages

Search This Blog

pondělí 29. července 2013

Letní ochlazení


Když píšu tyto řádky, tak ze mě ještě tečou čůrky potu. Je sice neděle večer, ale stále příšerné vedro a obzvlášť můj podkrovní příbytek je extra vypečený.
Uplynulý víkend byl opravdu letní. Padaly teplotní rekordy a psi se doslova rvali o stín :-).

Sportování v takových tropických podmínkách je pro mnoho lidí velice náročné. Mě osobně horko zas až tak nevadí, ale přiznám se, že běhat jsem byla jen jednou a to na chalupě, kde mám možnost vybrat si trasu lesem, kde je o poznání příjemněji. Plazit se někde po silnici by se mi opravdu nechtělo.

Tento víkend jsem se spíš starala o to, jak se zchladit. Nejlépe je u vody, takže jsem využila nedaleké pískovny. Tam to bylo fajn. Naběhané metry jsem kompenzovala těmi naplavanými.

Co mi taky v létě pomáhá k ochlazení jsou různé druhy limonád. Ochutnala jsem okurkovou a zázvorovou. Melounovou jsem si nechala na další parné dny. Fantazii se meze nekladou, takže vyrobit si takovou limču může každý doma dle svých představ.

V neděli jsem pískovnu vynechala a vystačila jsem si s ochlazovacími vynálezy, které skýtala chalupa. A musím říct, že zahradní sprcha a plechová vana napuštěná studenou vodou taky splnily svůj účel :-).

Prostě i odpočinek někdy musí být a nic se nemá lámat přes koleno, zvlášť v 35 stupních. Aspoň jsem si ve stínu třešně konečně dočetla knížku.

A jak jste to přežili vy? Jste šťastnými majiteli bazénu? Poraďte nějaké osvědčené ochlazovací triky!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Copyright @ Holky ve formě. Blog Design by KotrynaBassDesign